medghoo
09 بهمن 1401 - 23:45

مراسم دهه فجر امسال باید ویژه تر از گذشته برگزار شود

رئیس شورای فرهنگی استانداری خراسان جنوبی گفت: مراسم دهه فجر امسال باید ویژه تر از سال های گذشته برگزار شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، ناصر ناصری امروز با بیان این مطلب در جلسه شورای فرهنگی استانداری خاطرنشان کرد: جشن های دهه فجر امسال باید رنگ و بوی خاصی داشته باشد و با استفاده از این فرصت، دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی و دولت مردمی در بخش های مختلف تبیین شود.

به گفته وی؛ فرمانداران شهرستان های تابعه استان باید در این خصوص به میدان آمده و به بیان دستاوردهای نظام اسلامی بپردازند.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری(حفظه الله ) درخصوص ایام الله دهه فجر، تصریح کرد: انقلاب اسلامی ما یکی از بزرگترین، عظیم ترین، شگفت انگیزترین و ماندگارترین انقلاب های تاریخ دنیاست و سال به سال با آرمان های انقلاب نزدیک تر خواهیم شد چرا که روح حاکم بر انقلاب ما دینی و معنوی می باشد.

ناصری با تأکید بر این که انقلاب اسلامی با سکانداری و هدایت های پیامبرگونه امامین انقلاب در راه دستیابی به آرمان های خود پیش می رود، اظهار داشت: دهه فجر امسال با دهه های فجر سال های گذشته متفاوت است زیرا دشمنان داخلی و خارجی با همه توان خود به میدان آمده اند تا چهره نظام را تخریب کنند اما در این مدت مردم با صبر مثال زدنی خود، آن را تحمل نموده اند.

به گفته وی؛ در فتنه اخیر دشمن با تمام ابزارهای در اختیار به میدان آمد اما با رهبری مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) نافرجام ماند و ختم به خیر گشت.

وی افزود: با هدایت های مقام عظمای ولایت، حمایت های مردم و تلاش های صورت گرفته، امروز در جایگاهی قرار گرفته ایم که یک ابرقدرت نظامی نگران صدور صلاح ما به ابرقدرتی دیگر است، و این موضوع برای دنیا شگفت انگیز بوده و علت عصبانیت اروپا از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز می باشد.

رئیس شورای فرهنگی استانداری خاطرنشان کرد: ما امروز به پایگاه های آمریکا و رژیم صهیونیستی اشراف کامل داریم و این در حالی است که در طول هشت سال دفاع مقدس، دشمن حتی سیم خوار دار، قمقمه آب و... را نیز به ما نمی فروخت.

معاون استاندار با ذکر این نکته که ایران اسلامی امروز کشوری بسیار امن است لذا دشمن در اغتشاشات اخیر با ابزار رسانه ای در اختیار، قوه تخیل جوانان و نوجوانان ما را به کار گرفته، متذکر شد: اگر چه ملت ما با تحریم های ظالمانه اقتصادی نظام سلطه در مضیقه است اما به فضل الهی این پیچ ها را نیز با موفقیت طی خواهد نمود.

ناصری با تأکید بر این که کشور و ملت ما با اقتدار به پیش خواهد رفت، گفت: دلیل همه دشمنی ها با نظام اسلامی به تعبیر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) پیشرفت نظام و جا گرفتن قرآن در آن است.

وی، جهاد تبیین، جهاد پیشرفت و جهاد خدمت را بسیار حائز اهمیت خواند و خاطرنشان کرد: در خصوص جهاد تبیین که همواره مورد تأکید مقام معظم رهبری(حفظه الله) است، باید در ایام الله دهه مبارک فجر برنامه های مناسبی پیش بینی شود.

به گفته وی؛ جهاد پیشرفت در استان کم برخوردار، کار خوبی است اما اقدامات صورت گرفته در راستای خودکفایی، عدم وابستگی به بیگانه و... باید برای کارکنان و دانش آموزان تبیین گردد.

شایان ذکر است: برگزاری مراسم ویژه چهلمین روز تدفین شهید گمنام، فضا سازی مناسب، دیدار با خانواده معظم شهدا و ... از جمله برنامه های دهه فجر مطرح شد.

پایان پیام/۳۶۳۵

منبع: فارس
شناسه خبر: 1006210