medghoo
09 بهمن 1401 - 20:36

استاندار قزوین: تعزیرات حکومتی با گران فروشی گوشت قرمز برخورد کند

استاندار قزوین گفت: قیمت گوشت و دام زنده باید بر اساس آنالیز قیمت کارشناسی شده باشد نه خواست و اراده دامدار و قصاب. بر این اساس سازمان تعزیرات حکومتی باید در این حوزه ورود جدی کند و با متخلفین برخورد شدید داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، محمدمهدی اعلایی ظهر امروز در جلسه ستاد تنظیم بازار استان قزوین که در محل سالن جلسات شهید سلیمانی استانداری برگزار شد، با اشاره به گرانی بیش از حد گوشت در بازار قزوین اظهار کرد: ملاک تعیین قیمت گذاری گوشت قرمز در استان قزوین سقف قیمت گوشت در میادین و بازار های محلی تهران است.

وی در ادامه افزود: امروز قیمت دام زنده در استان به بیش از ۱۴۰ هزار تومان رسیده است که نشانه عدم نظارت اتحادیه قصابان است و باید با گران فروشی شدیدا برخورد کرد.

استاندار قزوین با تاکید بر ضرورت ورود سازمان تعزیرات حکومتی و نظارت این سازمان بر قیمت گوشت قرمز در سطح میادین و بازار های استان خاطر نشان کرد: فلسفه فعالیت ستاد تنظیم بازار و امنیت غذایی این است که قیمت گوشت و دام زنده بر اساس آنالیز قیمت کارشناسی شده باشد نه خواست و اراده دامدار و قصاب و بر این اساس سازمان تعزیرات حکومتی باید در این حوزه ورود جدی کند و با متخلفین برخورد شدید داشته باشد.

این مقام مسئول در ادامه اذعان کرد: امروز قیمت دقیق و کارشناسی تصویب و از سوی سازمان تعزیرات حکومتی و دستگاه های مربوطه به فروشندگان گوشت اعلام شود تا از تخلفات احتمالی جلوگیری به عمل آید.

اعلایی خاطر نشان کرد: با توجه به در پیش بودن عید نوروز و ماه مبارک رمضان مرغداران استان باید در میزان جوجه ریزی خود دقت و مقدار جوجه ریزی را افزایش دهند چرا که هر گونه بی دقتی و کم توجهی در این حوزه مشکلات عدیده ای در خصوص تهیه مرغ و تخم مرغ در آینده ای نه چندان دور متوجه بازار خواهد کرد.

وی در پایان اعلام کرد: خوشبختانه با تمهیدات صورت گرفته امروز مردم هیچگونه مشکلی در تهیه مرغ و تخم مرغ در استان ندارند و امیدواریم این روند در آینده و با نظارت بر عدم گران فروشی ادامه داشته باشد.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1005942