medghoo
07 بهمن 1401 - 22:43

مسکو سلاح‌های ارسالی غرب به کی‌یف را به «آهن قراضه» تبدیل می‌کند

خواهر رهبر کره شمالی با تمجید از روحیه و توان جنگندگی ارتش روسیه، گفت که مسکو تمام سلاح‌های ارسالی غرب به اوکراین را به «آهن قراضه» تبدیل خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، کیم یو جونگ، خواهر کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی ضمن تمجید و تحسین روحیه و قدرت جنگندگی ارتش روسیه، از حمایت نظامی غرب از رژیم کی‌یف انتقاد کرد.

یو جونگ اعلام کرد که پیونگ‌یانگ در بحبوحه بحران جاری در اوکراین، همچنان به حمایت از مسکو ادامه خواهد داد.

دیپلمات کره شمالی در بیانیه‌ای که در سانه دولتی کره شمالی منتشر شده، گفت که کره شمالی با مردم و ارتش روسیه که برای دفاع از غرور و منزلت، حاکمیت و امنیت کشورشان به پا خواسته‌اند، همواره در «یک سنگر» خواهد ماند.

وی همچنین با انتقاد از تصمیم آمریکا برای ارسال تانک‌های جنگی «آبرامز» به اوکراین، گفت که این طرح‌ها به کی‌یف کمکی نخواهد کرد و افزود: هیچ شکی ندارم که همه مهمات و تجهیزاتی که آمریکا و غرب به خاطر آنها به خودشان می‌بالند، خاکستر شده و مقابل روح جنگنده و تسلیم ناپذیر و توان ارتش حماسه‌ساز و مردم روسیه، تبدیل به آهن‌قراضه خواهند شد.

بایدن چهارشنبه هفته گذشته از تصمیم واشنگتن برای تحویل ۳۱ دستگاه تانک به اوکراین خبر داد. در این بین، انگلیس هم وعده داده تا ۱۴ دستگاه تانک «چلنجر ۲» به کی‌یف بفرستد. آلمان با ارسال ۱۴ دستگاه تانک لئوپارد ۲ موافقت کرده و لهستان و سایر کشورهای اروپایی هم قرار است لئوپاردهای خود را به اوکراین بفرستند.

مسکو همواره تاکید کرده که ارسال گسترده سلاح‌های خارجی به اوکراین، تغییری در نتیجه جنگ ایجاد نکرده و تنها شمار قربانیان را افزایش داده و به طولانی شدن جنگ منجر خواهد شد. دیمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین ماه پیش هشدار داد که هر نوع تانک غربی ارسالی به اوکراین «در میدان نبرد، خواهد سوخت.»

منبع: مهر
شناسه خبر: 1001555