medghoo
08 بهمن 1401 - 01:10

درخشان: شکست برابر فولاد زنگ خطر به موقعی برای پرسپولیس بود

سرمربی پیشین تیم فوتبال پرسپولیس می‌گوید که شکست این تیم مقابل فولاد زنگ خطری به موقع برای یحیی گل‌محمدی و شاگردانش بوده است.

حمید درخشان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره شکست یک بر صفر پرسپولیس مقابل فولاد در هفته هفدهم لیگ برتر اظهار داشت: پرسپولیس مستحق شکست نبود. تیم خیلی خوب بازی کرد و موقعیت‌های خوبی به دست آورد ولی فولاد یک موقعیت داشت و همان یک موقعیت را تبدیل به گل کرد. پرسپولیس موقعیت دیگری به فولاد نداد و از موقعیت‌های خودش نیز استفاده نکرد.

وی ادامه داد: اگر تیمی از موقعیت‌هایی که پیدا می‌کند استفاده نکند، شکست می‌خورد. بعد از دریافت گل فکر می‌کنم استرس تیم بابت شکست خوردن زیاد شد و همین موضوع باعث رخ دادن اشتباهاتی، مخصوصاً در ضربات آخر شد. تفاوت فوتبال حرفه‌ای شاید همین مسائل باشد. زمانی‌هایی که تیم باید خودش را کنترل کند، این اتفاق رخ نمی‌دهد و تیم اسیر اشتباهات می‌شود.

سرمربی پیشین پرسپولیس عنوان کرد: فولاد هم خیلی تلاش کرد و دوندگی داشت تا بتواند گلش را حفظ کند. فولاد موفق شد مزد زحمات را بگیرد و صدرنشین لیگ را شکست دهد. پرسپولیس بعد از دریافت گل به تمرکز بیشتری نیاز داشت و در این صورت می‌توانست از فرصت‌ها استفاده کند. در آن سو کاری که فولاد کرد، این بود که فشردگی را محوطه جریمه‌اش بیشتر کند تا فضا به پرسپولیسی‌ها داده نشود. همین کمبود فضا‌ منجر به این شد که دیاباته هم نتواند خوب تصمیم بگیرد.

درخشان درباره اینکه با این شکست فاصله‌ پرسپولیس با رده دوم کمتر شد، گفت: این اتفاق خوبی است که مدعیان به هم نزدیک شوند. پشت سر پرسپولیس تیم‌هایی حضور دارند که همگی می‌توانند قهرمان شوند. الان مدعیان بیخِ گوش پرسپولیس هستند و این نشان می‌دهد تیم باید حواسش را جمع کند تا به راهش ادامه دهد. پرسپولیس با این شکست به خوبی می‌داند که اگر غفلت کند، از قهرمانی جا می‌ماند. می‌توان گفت شکست برابر فولاد، زنگ خطر به موقعی برای پرسپولیس بود تا حواسش را بیشتر جمع و تا روز پایانی لیگ فقط به جلو نگاه کند.

وی درباره فضای اعتراضی بازی و تشنج در کنار زمین، گفت: اشکالی که فوتبال ما دارد و دقیقاً تکرار می‌شود، این است که کنار زمین برای کوچکترین اوت یا خطا با صدای بلند اعتراض می‌کنیم و داور را تحت فشار قرار می‌دهیم. این کار قشنگی نیست؛ هم تمرکز مربی از بین می‌رود و هم بازیکنان تحت فشار قرار می‌گیرند. در این جو اگر تماشاگران حضور داشته باشد به فضای ملتهب چند برابر اضافه می‌شود.

انتهای پیام/

 

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1001611