medghoo
04 خرداد 1402 - 14:56

فروش چک‌های بانکی برای کلاهبرداری در ملکان

فرمانده انتظامی استان آذربایجان شرقی از دستگیری2 نفر با 35 فقره کلاهبرداری در شهرستان ملکان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز،  علی محمدی ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: در پی وقوع چند فقره کلاهبرداری در شهرها و استان‌های مختلف کشور خصوصا در شهرستان ملکان با شیوه و شگرد خرید و فروش چک‌های بانکی در فضای مجازی موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس فتا شهرستان ملکان قرار گرفت. 

وی افزود: ماموران پلیس فتا پس از بررسی اظهارات مال باختگان و اشرافیت اطلاعاتی و پلیسی، 2 کلاهبردار حرفه ای را از طریق مهندسی اجتماعی شناسایی کردند. 

فرمانده انتظامی استان تصریح کرد: ماموران پلیس در عملیاتی پیچیده و منسجم، کلاهبرداران شناسایی شده را که 2 زن بودند پس از هماهنگی با مرجع قضائی در مخفیگاهشان دستگیر و تلاش برای شناسایی و دستگیری سایر اعضاء باند در استان های دیگر ادامه دارد. 

محمدی خاطرنشان کرد: متهمان دستگیر شده در بازجویی های فنی و پلیسی به جرم خود مبنی بر کلاهبرداری و انتقال و فروش چک های نامعتبر صیادی اشخاص  به مبلغ ۵۰ میلیارد ریال اعتراف کردند. 

فرمانده انتظامی استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه اعضای باند مزبور در تحقیقات پلیس به بیش از ۳۵ فقره کلاهبرداری به ارزش ریالی ۵۰ میلیارد ریال اعتراف کردند، گفت: متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی تحویل شدند.  

پایان پیام/
 

منبع: فارس
شناسه خبر: 1237997